Efekty akcji pomocy rawian respirator zamgławiacz
COVID-19
Ponad 40 tysięcy złotych wpłynęło dotychczas na specjalne subkonto Szpitala im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej od mieszkańców i firm powiatu. Dzięki tej pomocy szpital kupił respirator i zamgławiacz. To w dzisiejszych czasach sprzęt pierwszej potrzeby. Wciąż trwa wspólna akcja szpitala i Fundacji „Obudźmy Nadzieję”.

 

Ponad 40 tysięcy złotych wpłynęło dotychczas na specjalne subkonto Szpitala im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej od mieszkańców i firm powiatu. Dzięki tej pomocy szpital kupił respirator i zamgławiacz. To w dzisiejszych czasach sprzęt pierwszej potrzeby. Wciąż trwa wspólna akcja szpitala i Fundacji „Obudźmy Nadzieję”.

 

Otrzymujemy w tych czasach wspaniałą pomoc, za którą w zasadzie dziękujemy codziennie na naszym fejsbuku – nie ukrywa Małgorzata Leszczyńska, dyrektorka szpitala. Jesteśmy wszystkim bardzo wdzięczni.
Szpital około dwóch tygodni temu uruchomił specjalne subkonto i zaapelował o wpłaty na najbardziej potrzebny placówce sprzęt. Odzew był natychmiastowy. Wpływały drobne kwoty i całkiem spore sumy. Dzięki nim dyrekcja zamówiła więc respirator i zamgławiacz, które lada dzień znajdą się w szpitalu.

 

Respirator to w dzisiejszych czasach epidemii wirusa SARS Co-2 sprzęt najwyższej potrzeby, który powinien znaleźć się w każdym szpitalu, pozwala ratować życie chorym na COVID19 – chorobę płuc, którą może wywoływać wirus. Zamgławiacz z kolei pozwala dokładnie dezynfekować pomieszczenia i sprzęt – co podnosi poziom bezpieczeństwa zarówno pacjentów szpitala, jak i personelu. Ponadto wpłacone przez rawian pieniądze pozwoliły na kupno kombinezonów ochronnych dla personelu medycznego.

 

Oprócz tego szpital niemal każdego dnia otrzymuje pomoc od zwykłych ludzi, firm, instytucji (m.in. Urzędu Miasta w Białej Rawskiej czy Przedszkola nr 1 w Rawie Mazowieckiej) maseczki, rękawiczki jednorazowe, przyłbice, płyny dezynfekujące, artykuły higieniczne czy jedzenie dla personelu.

 

Akcja finasowego wsparcia szpitala wciąż trwa. Każdy może pomóc:

 

  • Wciąż liczy się dla nas każda złotówka będziemy chcieli zaopatrywać się w:
  • maski z filtrem FFP3,
  • kombinezony,
  • pościel jednorazową,
  • kardiomonitory,
  • gogle,
  • koncentratory tlenu,
  • reduktory tlenu czy fartuchy barierowe – wymienia dyr. Leszczyńska.

 

Przypomnijmy, że ze względu na nadzwyczajną sytuację szpital zdecydował się na współpracę z Fundacją „Obudźmy Nadzieję” – choć szpital może przyjmować darowizny, to z powodów formalnych jest to ścieżka żmudna i długa. Współpraca z Fundacją „Obudźmy nadzieję” pozwala zaś na działanie błyskawiczne. Dzięki temu właśnie można było zamówić tak szybko respirator.
KAŻDY, KTO ZECHCE POMÓC SZPITALOWI PROSZONY JEST O DAROWIZNĘ:

 

Wpłata na subkonto nr 39 9302 1027 2604 4248 2000 0530 z dopiskiem: SPZOZ Szpital

 

Przekazanie 1% podatku dochodowego KRS: 0000172537 cel szczegółowy SPZOZ Szpital

 

BARDZO DZIĘKUJEMY!

 

Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej to nowoczesna placówka z pięcioma oddziałami: Chirurgii, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowym, Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Ambulatoryjną Opieką Specjalistyczną posiadającą poradnie: chirurgiczną, położniczo- ginekologiczną, ortopedyczną, onkologiczną, okulistyczną dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, uzależnień. Zapewnia doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pacjentom z terenu całego powiatu rawskiego. Przy szpitalu działa również Podstawowa Opieka Zdrowotna przy ul. Niepodległości 8 zatrudniająca świetnych lekarzy z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Okulistyki Dziecięcej i Medycyny Pracy.

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?