Szpital wobec Koronawirusa

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną koronawirusem, w trosce o bezpieczeństwo pacjentów, a także personelu medycznego Szpital im. św. Ducha w Rawie Mazowieckiej wprowadza ważne zmiany w funkcjonowaniu placówki. Wprowadzono m.in. teleporady lekarskie i ograniczenia w odwiedzinach pacjentów szpitalnych. Oto szczegóły:

SZPITAL

Na teren szpitala można wejść tylko jednym WEJŚCIEM Z PUNKTEM WERYFIKACJI,
Prosimy pacjentów, aby zgłaszali się do szpitala BEZ OSÓB TOWARZYSZĄCYCH
Szpital dla dobra pacjentów zdecydował o wprowadzeniu ZAKAZU ODWIEDZIN osób hospitalizowanych w SPZOZ w Rawie Mazowieckiej. W wyjątkowych przypadkach odwiedziny u pacjentów należy uzgodnić z Kierownikiem/Ordynatorem lub lekarzem dyżurnym oddziału – numery telefonów znajdują się na stronie internetowej Szpitala.
Wyjątek: ODDZIAŁ DZIECIĘCY, na którym może przebywać jeden opiekun/rodzic dziecka.

PORADNIE SPECJALISTYCZNE (tzw. Ambulatoryjna Opieka Specjalistyczna):

Przed przyjściem do Poradni prosimy o KONTAKT TELEFONICZNY – 729-059-525
Prosimy wszystkich pacjentów o ograniczenie wizyt w Poradni do sytuacji koniecznych

PRZYCHODNIA PODSTAWOWEJ OPIEKI ZDROWOTNEJ

Ci pacjenci, którzy wypełnili w naszej przychodni przy ul. Niepodległości 8 deklarację wyboru lekarza mogą skorzystać z TELEPORAD pod nr telefonu (46) 814-20-65. Dzięki temu w razie potrzeby nie muszą przychodzić osobiście do poradni, wystarczy zadzwonić. Teleporady to normalne konsultacje z lekarzami, takie jak wizyty, tylko odbywają się przez telefon.

Prosimy wszystkich pacjentów o ograniczenie wizyt w Poradni do sytuacji koniecznych
Tych pacjentów, którzy potrzebują kontynuacji RECEPT lub SKIEROWAŃ prosimy o kontakt telefoniczny (46) 814-20-65.

Zdecydowaliśmy się na takie kroki ze względu na zagrożenie rozprzestrzeniającym się koronawirusem oraz kierując się zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego – mówi Małgorzata Leszczyńska, dyrektor SP ZOZ im. Św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. – Nie chcemy narażać naszych pacjentów na niebezpieczeństwo. Prosimy też o wyrozumiałość, wszyscy znajdujemy się w wyjątkowej sytuacji. Zmiany zostaną odwołane, kiedy tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli.

Szpital im. Świętego Ducha w Rawie Mazowieckiej to nowoczesna placówka z pięcioma oddziałami: Chirurgii, Pediatrycznym, Chorób Wewnętrznych, Położniczo-Ginekologiczno-Noworodkowym, Gruźlicy i Chorób Płuc oraz Ambulatoryjną Opieką Specjalistyczną posiadającą poradnie: chirurgiczną, położniczo- ginekologiczną, ortopedyczną, onkologiczną, okulistyczną dla dzieci, gruźlicy i chorób płuc, uzależnień. Zapewnia doskonałą opiekę wysoko wykwalifikowanej kadry medycznej pacjentom z terenu całego powiatu rawskiego. Przy szpitalu działa również Podstawowa Opieka Zdrowotna przy ul. Niepodległości 8 zatrudniająca świetnych lekarzy z zakresu Chorób Wewnętrznych, Pediatrii, Okulistyki Dziecięcej i Medycyny Pracy.

Kontakt

SPZOZ Szpital Św. Ducha ul. Warszawska 14 96-200 Rawa Mazowiecka
Sekretariat telefon: 729 – 059 – 534

Na Skróty
Poradnie
Specialistyczne

Oddziały
Szpitalne

Medycyna Pracy
Cennik
Diagnostyka Obrazowa
Diagnostyka Laboratoryjna
Dla Pacjenta
Aktualności
Dlaczego właśnie my?